اخبار مدارس و معاونت

درخشش دانش آموز سمای نجف آباد در بین تیم مخترعین ایران

درخشش دانش آموز سمای نجف آباد در بین تیم مخترعین ایران در مسابقات جهانی علوم و اختراعات انگلیس -لندن ITE 2023

خانم دکتر فلاح دبیر رسمی و نماینده ایران در مسابقاتجهانیعلوم و اختراعاتانگلیس -لندن ITE 2023از کسب 24مدالرنگارنگ توسط دانش‌آموزان و دانشجویان و اساتید ایرانی درمسابقاتعلوم و اختراعات جهانی 2023 خبر داد و گفت: پنجمین دوره مسابقات جهانی علوم و اختراعات انگلیس 2023 به میزبانی دانشگاه کینگستون لندن در تاریخ 5 و 6 اکتبر ( 13 و 14 مهر) برگزار شد.

دبیر رسمی و نماینده ایران در مسابقات ادامه داد: تیم‌های شرکت کننده ایرانی در مسابقات فوق شرکت داده شدند و به رقابت پرداختند که حاصل آن 12 مدال طلا، 8 مدال نقره و 4 مدال برنز از این مسابقات بود.دانشجویان و دانش آموزان ایرانی در این دوره از مسابقات جهانی علوم و اختراعات انگلیس ۲۰۲۳ از استان های مختلف کشور از جمله تهران، البرز، اصفهان، مازندران، خراسان، کردستان، تبریز و ... شرکت داشتند.

در این مسابقات در سطح دانش‌آموزی این جشنواره در بین تیم های حاضر همچنین تیمی متشکل از آقای علی مختاری از دانش آموزان برجسته دبیرستان پسرانه سما نجف آباد دوره اول به همراه هم تیمی های خود آقایان مبین قاسمی، محمد قاسمی، سپهر سوداگری به سرپرستی آقای مهدی متفکران در محور مهندسی ورزش حضور داشتند و موفق به کسب مدال طلای این رقابت‌ها شدند.

ali

مسابقات جهانی علوم و اختراعات انگلیس 2023 یکی از معتبرترین رویدادهای ابداعات و اختراعات بین المللی است که در این دوره از مسابقات رشته‌های مختلف از 34 کشور جهان همچون کشورهای انگلیس، فرانسه، رومانی، کرواسی، لهستان، هندوستان، تایوان، تایلند و ... به رقابت پرداختند که تیم های ایرانی موفق به کسب 24 مدال رنگارنگ در محورهای شیمی، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا، نانوتکنولوژی، صنایع غذایی، مهندسی الکترونیک، مهندسی مکانیک؛ مهندسی پزشکی، سلامت و ... در سه سطح دانش آموزی، دانشجویی و آزاد شدند.

شما اینجا هستید: صفحه اصلی اخبار مدارس و معاونت درخشش دانش آموز سمای نجف آباد در بین تیم مخترعین ایران