اخبار مدارس و معاونت

دانش‌آموز سمای نجف‌آباد به مرحله کشوری مسابقات ملی مهارت راه یافت

دانش‌آموز سمای نجف‌آباد به مرحله کشوری رشته آشپزی نوزدهمین دوره از مسابقات ملی مهارت راه یافت.

1

نوزدهمین مسابقات ملی مهارت در رشته آشپزی با حضور ۱۸ شرکت‌کننده از ۱۷ استان کشور و در پنج مرحله به میزبانی استان مازندران برگزار شد.

در این دوره از مسابقات منصوره احمدی دانش‌آموز متوسطه دوره دوم سمای نجف‌آباد به‌عنوان نماینده مدارس سما با شرکت در بخش آشپزی با شرکت‌کنندگانی از سراسر کشور به رقابت پرداخت و با تهیه فینگر فود و وعده‌های غذایی مختلف توانست توجه برگزارکنندگان و بازدیدکنندگان را به خود جلب کند.

در راستای انعقاد تفاهم‌نامه بین دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان فنی و حرفه‌ای، معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه تعدادی از دانش‌آموزان و دانشجویان واجد شرایط را برای حضور در نوزدهمین دوره ازمسابقات ملی مهارتانتخاب و معرفی کرد که ۱۲ نماینده از مدارس سما در بخش دانش‌آموزی این دوره از مسابقات حضور دارند.

فاز نخست نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت به میزبانی استان‌های مازندران، سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس و کردستان از ۲۲ مهر سال جاری با حضور ۱۷۰ رقابت کننده آغاز شده که در این مرحله از مسابقات استان مازندران میزبان رشته‌های قنادی و آشپزی، استان کرمان میزبان رشته‌های تراش و فرز CNC، طراحی مهندسی مکانیک و تعمیر و نگهداری ماشین‌آلات سنگین، استان سیستان و بلوچستان میزبان رشته جواهرسازی، استان فارس میزبان رشته فناوری گرافیک و راهکارهای نرم‌افزاری برای تجارت و استان کردستان میزبان رشته توسعهفناوری‌های موبایلاست.

برگزیدگان نهایی نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت به مسابقات جهانی مهارت در شانگ‌های چین اعزام خواهند شد.

2

منصوره احمدی دانش‌آموز سمای نجف‌آباد در حاشیه برگزاری مسابقات ملی مهارت با تأکید بر بالابودن سطح برگزاری این مسابقات اظهار کرد: با تشویق عوامل اجرایی مدرسه محل تحصیل خود و علاقه شخصی به آشپزی در این دوره از مسابقات شرکت کردم و امیدوارم نماینده خوبی برایمدارس سمای نجف‌آبادبوده باشم.

احمدی پیش‌ازاین موفق به اخذ گواهینامه از سازمان فنی و حرفه‌ای در رشته آشپزی شده است.

 

شما اینجا هستید: صفحه اصلی اخبار مدارس و معاونت دانش‌آموز سمای نجف‌آباد به مرحله کشوری مسابقات ملی مهارت راه یافت