اخبار و تازه ها

برای دومین سال پیاپی: دانش آموز سما نجف آباد رتبه اول مسابقات جهانی نقاشی را از آن خود کرد

Fatemeh Javanmardi 2

فاطمه جوانمردی دانش آموز متوسطه دوره اول سما نجف آباد موفق شد مقام اول جهان را در مسابقات نقاشی سازمان جهانی بهداشت(who) کسب کند. این مسابقات در سال 2019 و با شعار مراقبت بهداشتی اولیه برای پوشش همگانی سلامت در سطح دانش آموزان و در رده های سنی 8 تا 18 سال در کشور مصر برگزار شد.

شرکت کنندگان از 22 کشور منطقه مدیترانه شرقی، در این مسابقات حضور داشتند که پس از بررسی آثار ارسال شده از سوی داوران بین المللی مسابقه، حائزین رتبه از هر گروه به تفکیک انتخاب و در نهایت فاطمه جوانمردی دانش آموز سمای نجف آباد موفق شد رتبه اول را در گروه سنی 12 و 13 سال بدست آورد.

در این دوره مسابقات بیش از ۹۰۰ اثر کودکان و نوجوانان ایرانی به دفتر مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در کشور مصر ارسال شد که دانش‌آموزان ایرانی با کسب رتبه‌های اول تا پنجم در گروه‌های سنی ۱۸-۸ سال موفق شدند بالاترین جایگاه را در میان ۲۲ کشور منطقه مدیترانه شرقی به دست آوردند.

سازمان جهانی بهداشت همه ساله موضوعی خاص که اولویت بهداشت عمومی را نشان می دهد و با هدف افزایش توجه و آگاهی عموم مردم و تمرکز اقدامات و فعالیت ها، را انتخاب می کند و شعار سال 2019 این سازمان، مراقبت بهداشتی اولیه برای پوشش همگانی سلامت انتخاب شده است.

پوشش همگانی سلامت بر اساس اساسنامه سازمان جهانی بهداشت در سال 1948 تعریف شده است، که سلامتی را حق اصلی بشر می داند و حصول اطمینان و تعهدی است تا همه به بالاترین سطح قابل دستیابی سلامت برسند. این روز فرصتی برای همه افراد در تمام جامعه فراهم می کند تا در فعالیت هایی که باعث ارتقاء سلامت می شود، مشارکت کنند.

یکی از دلایل تمرکز در خصوص پوشش همگانی سلامت، محرومیت دست کم نیمی از جمعیت جهان از دسترسی کامل به خدمات اولیه سلامت عنوان شده است.

منبع: روابط عمومی

iaun

 Location-Icon-Blueایران،اصفهان، نجف آباد، بلوار دانشگاه
 تلفن تلفن:                            ۰۳۱۴۲۲۹۲۹۲۹
 mail 2 پست الکترونیک: info @ iaun.ac.ir

 twitter    instagram    Linkedin-Icon    telegram    apci-aparat  

© تمامی حقوق این وب سایت محفوظ است.

مجری وب سایت

شما اینجا هستید: صفحه اصلی اخبار و تازه ها برای دومین سال پیاپی: دانش آموز سما نجف آباد رتبه اول مسابقات جهانی نقاشی را از آن خود کرد