سما نجف آباد میزبان نمایشگاه جشنواره علمی پژوهشی جابربن حیان شهرستان

به گزارش روابط عمومی سما، نمایشگاه پروزه های دانش آموزی جابربن حیان با حضور مدارس  قطب 10شهرستان به میزبانی سما نجف آباد در معاونت سما برگزار شد.در این نمایشگاه  که تعداد 55 پروژه علمی تحقیقیشرکت کرده  بوندد، گروه های دانش آموزی دوره اول و دوم ابتدایی (دختر و پسر) از طرح های پژوهشی خود با حضور داوران منتخب شهرستان دفاع کردند. طرح جابر بن حیان٬ نام طرحی تحقیقاتی پژوهشی و يك رقابت علمي بين دانش آموزان دوره ابتدايي است که به پروژه های علمی دانش آموزان اختصاص دارد. هدف از برگزاری طرح جابر تربیت دانش آموزانی کارآزموده در زمینه های پژوهشی و تحقیقاتی است تا دانش اموزان از سنین پایین تر مفاهیمی مانند روش تحقیق را آموزش ببینند و برای انجام تحقیقات و پروژه‌های بزرگتر و پیچیده‌تر در آینده آماده شوند. ایجاد روحیه‌ی پژوهشی و برانگیختن حس تحقیق و کاوش در دانش آموزان در کنار پرورش دانش آموزان خلاق از اهداف طرح جابر است. 

 

در دیدار مدیران سما با امام جمعه نجف‌آباد عنوان شد؛ اعلام آمادگی برای همکاری دوجانبه مدارس سما با مدارس حوزه علمیه شهرستان نجف‌آباد

جمعی از مدیران و مسئولان مرکز آموزشی و فرهنگی سمای نجف‌آباد با امام جمعه این شهرستان دیدار  و آمادگی خود را برای همکاری با مدارس حوزه علمیه شهرستان نجف‌آباد اعلام کردند.

به گزارش روابط عمومی سما، نماینده ولی فقیه و امام جمعه نجف‌آباد در این دیدار گفت: »دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد و مجتمع مدارس سما با بهره‌مندی از امكانات مطلوب، زمینه و فرصت مناسبی را در راستای آموزش و پرورش دانش‌آموزان شهرستان فراهم آورده است «.
حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی حسناتی با اشاره به تعامل خوب دانشگاه آزاد اسلامی نجف‌آباد و مجتمع مدارس سما با نهادهای مرتبط در شهرستان به ویژه آموزش و پرورش، زیرپوشش گرفتن سه مدرسه خرید خدمات آموزشی توسط مجموعه سمای نجف‌آباد را نمونه بارزی از این همراهی و همدلی برشمرد.
وی عنوان کرد:«امکانات محدود آموزش و پرورش، گستردگی نیازها و نبود نیروی انسانی لازم در این زمینه، لزوم همراهی دانشگاه آزاد اسلامی و مجموعه سما را در راستای یاری رساندن به آموزش و پرورش بیش از پیش نمایان می‌سازد. «
در پایان این دیدار مجموعه مدارس سما و مدارس تحت مدیریت حوزه علمیه نجف‌آباد بر ضرورت استفاده از تجربیات موفق آموزشی و فرهنگی یکدیگر تأکید کردند.

دستان سبز دانش آموزان پیش دبستانی سما نجف آباد، یاریگر محیط زیست شد

به گزارش روابط عمومی سما، مطابق با اصل پنجاهم قانون اساسی صرف نظر از اینکه همه ما در قبال حفاظت از محیط زیست مسئول هستیم و باید این ودیعه الهی را به درستی و به سلامت به نسل آینده بسپاریم تا آن ها هم بتوانند از ارزش ها و کارکردهای آن بهره مند شوند ، مسئولیت خطیر دیگری که بر دوش ما سنگینی می کند، آموزش صحیح حفاظت از محیط زیست به کودکان است تا آن ها نیز با شناخت دقیق و درک عمیق از دانش و الگوهای عملی حفاظت از محیط زیست بتوانند از مواهب ارزشمند محیط زیست شان بهره مند شده.

در همین راستا، مرکز پیش دبستانی سما نجف آباد با هدف آشنایی نوآموزان با حفظ محیط زیست و مشارکت خانواده ها همایشی تحت عنوان دستان سبز طراحی ،برنامه ریزی و اجرا نمود که هدف اصلی این همایش آشنایی هرچه بیشتر و بهتر کودکان با حفظ و نگهداری منابع طبیعی به عنوان یک امانت الهی در دستان ما است.همچنین شعار امسال مرکز پیش دبستانی سما نجف اباد در این خصوص آموزش پایه مبنای توسعه پایدار می باشد


باز هم درخشش دانش آموز دیگری از سما نجف آباد درمسابقات کشوری اسکیت فری استایل

به گزارش روابط عمومی سما، مسابقات کشوری اسکیت فری استایل (اسپید اسلالوم)به مناسبت  ایام الله دهه فجر(جام شهید سپهد حاج قاسم سلیمانی) در رده سنی (10-8) در روز جمعه  مورخ 18 بهمن ماه  به میزبانی  استان اصفهان در محل ورزشگاه  گل نرگس  با حضور نونهالانی از سراسر کشور برگزار شد.
در این مسابقات کشوری، فریان آذربر دانش آموز کلاس چهارم مدرسه سما نجف اباد در رشته اسکیت فری استایل (اسپید اسلالوم) موفق به کسب مقام اول و دریافت مدال طلا شد.

 

iaun

 Location-Icon-Blueایران،اصفهان، نجف آباد، بلوار دانشگاه
 تلفن تلفن:                            ۰۳۱۴۲۲۹۲۹۲۹
 mail 2 پست الکترونیک: info @ iaun.ac.ir

 twitter    instagram    Linkedin-Icon    telegram    apci-aparat  

© تمامی حقوق این وب سایت محفوظ است.

مجری وب سایت

شما اینجا هستید: صفحه اصلی اخبار و تازه ها